LIGA  BAŁTYCKA

---------------------------------------------------------

HALA

15.12 Polanów - Orlik U10 gr.I

26.01.19 Sianów - Młodzik U13

23.02.19 Mścice - Żak U8 gr.I

 

 

Na meczu Jubileuszowym Lecha w Poznaniu

 

 

 

 

 

 

Urodziny bez prezentu. Lech Poznań - Górnik Łęczna 0:0

 

Foto  Na meczu w Poznaniu

Pozostałe zdjęcia są dostępne :  facebook Olimpia Bobolice

https://www.facebook.com/olimpia.bobolice

 

 

Kolejny fantastycznie spędzony dzień w historii naszego klubu. 86 dzieci i opiekunów ruszyło w niedzielny poranek w kierunku stolicy Wielkopolski by wraz z 40 tysiącami widzów świętować 95 rocznicę powstania Lecha Poznań.

Zapraszamy na relację z meczu Kolejorza przeciwko Górnikowi Łęczna.

"Był to rok dwudziesty drugi, narodziny klubu który ruszył po zasługi by stać się dumą pokoleń, ciężką dolę niektórym upiększały piękne gole (...)".

Mecz rocznicowy dzięki staraniom władz Lecha, przypadł dokładnie w dniu 95 rocznicy powstania klubu, a jego dodatkowym smaczkiem była organizowana po raz ósmy akcja "Kibicuj z klasą". Podobnie jak w poprzednich latach, młodzi adepci futbolu z klubu UKS Olimpia Bobolice z wielką radością odwiedzili stadion przy ulicy Bułgarskiej, by wraz z prawie 17 tysiącami dzieci i młodzieży z całej Wielkopolski i ponad 40 tysiącami widzów( rekord frekwencji w tym sezonie) na trybunach, świętować urodziny Poznańskiej Lokomotywy.

"Każdy z nas chciał kiedyś grać tak jak oni na glebę obrońców kłaść, iść futbolową drogą tak jak Okoń wiązać kokardki lewą nogą".

Przed meczem kapitan niebiesko-białych otrzymał pamiątkową koszulkę z okazji 300 występu na boiskach ekstraklasy, a prezes PZPN Zbigniew Boniek przekazał na ręce sterników klubu okolicznościową paterę, podkreślając wielkie zasługi poznańskiego klubu w historii polskiej piłki. Przypomnijmy, że Lech to 7 krotny Mistrz Polski, w którego szeregach grali tak wybitni piłkarze jak choćby Mirosław Okoński, Robert Lewandowski czy Andrzej Juskowiak. Kolejorz zapisał również piękną kartę, jeśli chodzi o występy w europejskich pucharach mierząc się z sukcesami, między innymi z takimi tuzami jak FC Barcelona, Juventus Turyn, Manchester City czy Liverpool.

"Dzisiaj znów gramy o trofeum przy Bułgarskiej walka trwa jak w Coloseum(...)"

Lech przystępował do tego spotkania z serią 5 kolejnych zwycięstw w lidze, a victoria w meczu z Górnikiem mogła dać pozycję lidera w T Mobile Ekstraklasie. Dość powiedzieć, że ostatni raz Duma Wielkopolski spoglądała na inne drużyny ze szczytu tabeli 7 czerwca 2015 roku, czyli w dniu w którym Poznaniacy zdobyli ostatnie mistrzostwo. W pierwszej połowie większość zgromadzonych na Inea Stadionie kibiców przecierała oczy ze zdumienia. Lech, który w poprzednich spotkaniach zachwycał dynamiką rozgrywania akcji, polotem i agresywnym pressingiem, tym razem momentami wręcz raził nieporadnością, niedokładnymi podaniami, prostymi błędami technicznymi, a większość akcji prowadzona była w bardzo ślamazarnym tempie. Na tle gospodarzy, przyjezdni z Łęcznej wyglądali na drużynę świetnie zorganizowaną, grającą bardzo pewnie, dojrzale i mającą określony plan na to spotkanie. Tylko dzięki szczęściu ( poprzeczka) i świetnemu refleksowi Putnockiego, Lech mógł cieszyć się że na przerwę schodził bez straconej bramki. Drugie 45 minut to już duża przewaga Kolejorza, jednak brakowało ostatniego podania, skuteczności, a czasem zwykłego boiskowego szczęścia, które zazwyczaj sprzyja lepszym. W końcówce świetną kontrę wyprowadzili zawodnicy Franciszka Smudy ale ponownie na posterunku stanął słowacki bramkarz Kolejorza.

Tym razem zabrakło bramek, które są solą futbolu jednak mecz obfitował wiele emocji i sytuacji w których nasze kibicowskie serca biły mocniej. Podopieczni Nenada Bjelicy rozegrali słabszy mecz, ale tylko najwięksi optymiści mogli przypuszczać, że będą wygrywać wszystkie spotkania do końca sezonu. Mimo, że tym razem gra bloku defensywnego nie była tak pewna jak w poprzednich meczach, należy podkreślić kolejny występ na zero z tyłu oraz fakt, że Lech jest jedyna drużyną w ekstraklasie, która nie przegrała wiosną meczu.

"Gramy fair bez agresji to tylko sport niech zawsze wygra lepszy(...)

A nasze wrażenia? Jak zwykle świetna atmosfera! Przed meczem 12 tysięcy kibiców przygotowało oszałamiającą kartonoadę uświetniającą urodziny klubu, w ciągu całego spotkania kibice głośno wspierali swoich ulubieńców. Nota bene również nasza grupa bardzo aktywnie uczestniczyła w dopingu, gdyż siedzieliśmy w sektorze N2 na trybunie Teodora Anioły, a więc tuż obok najzagorzalszych i najgłośniej wspierających kibiców Lecha. Co ciekawe doping trwał nie 90 a prawie 115 minut, gdyż w przerwie spotkania prowadzono profesjonalny pomiar głośności na stadionie i zdzierając gardła dobiliśmy do ponad 110 decybeli! Również w przerwie spotkania, dziewczyny z grupy Kolejorz Girls zachwyciły publikę świetnym tańcem i urodzinową choreografią. Zresztą co tu dużo pisać- zapraszamy do galerii z meczu jednocześnie nie mogąc się doczekać kolejnej wizyty na stadionie w Poznaniu.

Po meczu powiedzieli:

Nenad Bjelica (trener Lecha): W pierwszej połowie nie graliśmy zbyt dobrze, nie mieliśmy wielu sytuacji, graliśmy zbyt daleko od przeciwnika. Druga połowa była już lepsza z naszej strony, mieliśmy okazje. Zawsze gramy o zwycięstwo, ale dzisiaj było to niemożliwe. Nie byliśmy po prostu skuteczni. To jest tylko piłka nożna. Pogratulowałem swojej drużynie pracy w dwóch ostatnich miesiącach. Nie mam pretensji do swoich zawodników za to spotkanie. Oglądałem Górnika w trzech ostatnich meczach i nie widziałem żadnych słabych stron. To był najlepszy zespół, z którym zagraliśmy w ostatnich dwóch miesiącach.

Franciszek Smuda (trener Górnika): Dla nas każdy punkt jest na wagę złota. My walczymy nie o mistrzostwo, a o uniknięcie spadku. Dzisiaj, zwłaszcza w pierwszej połowie, nasza gra napawała optymizmem i myślę, że mamy szansę skutecznie powalczyć o utrzymanie. Pomimo braku bramek, mecz mógł się podobać, trzymał kibiców w napięciu do końca. Lech miał swoje szanse, ale my również. Od spotkania w Kielcach, z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Potrafimy stwarzać wiele sytuacji, ale brakuje nam skuteczności.

Tradycyjnie jak podczas każdego wyjazdu na mecz do Poznania mieliśmy wiele dodatkowych atrakcji. Podczas zwiedzania Starego Rynku w samo południe w tłumie oglądaliśmy na ratuszowej wieży koziołki oraz niezwykle barwny korowód na czele z orkiestrą bębniarską z Pogrzebem Zimy i Marzanną. Wysłuchaliśmy również krótkiego występu Poznańskich Słowików i aktorów Teatru Nowego. Część dzieci skorzystała z warsztatów gier i zabaw. Na Rynku spotkaliśmy prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który chętnie porozmawiał z naszymi zawodnikami oraz pozował do zdjęć.

 

 
Polub Nas na Facebook
Następne imprezy

LIGA BAŁTYCKA

Orlik U 10 (2008/09)

15.12(SO) g.11.00 Polanów

(wyj. godz. 9.45)

Młodzik U13 (2005 i mł)

26.01.19(SO) g.11.00 Sianów hala

(wyj. godz. 9.30)

Żak U8(2010/11)

23.02.19(SO) g.11.00 Mścice hala

(wyj. PKS godz. 9.30)


Turniej Towarzyski z Bałtykiem

ŻAK U8

17.12(PO) g.17.30 Bobolice hala

(zbiórka godz. 17.15)


Mobilna Akademia

Młodych Orłów

Polanów hala

21.12(PT) g.15.00 -18.30

(2006/2007 i 2008/2009)


GALA SPORTU UKS OLIMPIA

22.12(SO) godz.11.00

Bobolice hala ul.Głowackiego

 

Tabele

Młodzik – U13

2 turniej w Mścicach

 

7.

 

 

Gr.I

10.18

1. Olimpia Bobolice

8

8-5

2. Bajgiel Będzino

3.Victoria I Sianów

7

7

8-4

7-4

4. SP I Bonin

2

2-6

5. Bajgiel II Będzino

2

4-10

Grupa II

 

 

1. Gryf Polanów

6

8-3

2. Olimpia/LUKS Bobolice

5

2-1

3. Victoria II Sianów

4. SP II Bonin

4

1

5-6

2-7

Orlik – U10 – GR I

Olimpia Bobolice

2

KS Bajgiel I Będzino

KS Bajgiel II Będzino

2

2

Szakale I Świeszyno

Szakale II Świeszyno

2

2

Wybrzeże Biesiekierz

0

Gryf Polanów

0

Grupa II

AP I Mielno

AP II Mielno

AP III Mielno

2

2

0

Zryw I Kretomino

Zryw II Kretomino

2

2

KS Victoria I Sianów

KS Victoria II Sianów

KS Victoria III

2

1

1

Dabrowa/Sieciemin

2

Żak - U8 – Gr I

UKS Olimpia Bobolice

3

KS Bajgiel I Będzino

KS Bajgiel II Będzino

3

3

AS Zryw I Kretomino

AS Zryw II Kretomino

GKS I  Świeszyno

GKS II Świeszyno

3

3

2

2

Grupa II

Victoria I Sianów

Victoria II Sianów

Victoria III Sianów

3

3

3

 

Victoria SP2 Sianów DZ

1

 

Dąbrowa/KS Sieciemin

Dąbrowa/KS Sieciemin

2

2

 

AP I Mielno

AP II Mielno

AP III Mielno

3

3

1

 

 

 

 

 

Mapa Dojazdu

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Odsłon : 1236661
IMIENINY
Wczoraj Julii Danieli

Dzisiaj : Damazego Waldemara

Jutro : Dagmary Aleksandry